Jdi na obsah Jdi na menu
 

Proběhlo zahájení poutní sezóny 2015 - společná pouť po Skokovské stezce, Noc světel a Skokovská pouť

2. 7. 2015

noc-svetel-2015.jpg

ceskonemecka-hlavni-p-001-001.jpg

 
Letošní poutní sezóna na Skokovské poutní stezce byla  zahájena ve čtvrtek 2. července  v klášteře premonstrátů v Teplé. Dvacítka poutníků prošla s kopií obrazu Panny Marie Skokovské celou trasu Skokovské stezky, se dvěma noclehy v Nežichově a v Toužimi. Skoky poutníky přivítaly v sobotu 4. července odpoledne. 


V tento den večer již pošesté proběhla v poutním kostele Noc světel. Večer zpěvů z francouzské klášterní komunity v Taizé v podání improvizovaného sboru a hudebního doprovodu začal ve slavnostně osvětleném kostele ve 20:30. Pořadatelé spočetli celkem 180 návštěvníků! Po skončení programu ještě následovala noční komentovaná prohlídka kostela.
 

Na neděli 5. července letos připadla Skokovská pouť. Koná se vždy první neděli v červenci, na toto období připadal podle starého liturgického kalendáře svátek Navštívení Panny Marie. Dnes nese podtitul Českoněmecká pouť porozumění, neboť k účasti na ní jsou pravidelně zváni i naši němečtí krajané. Letos jich přijelo kolem devadesátky, poutníků z Čech bylo přibližně také tolik.

Program poutě začal v 10:00 procesím, které vyšlo od křížku nad bývalou obcí ke kostelu. Na procesí navázala v 11:00, hlavním celebrantem byl opat Kanonie premonstrátů v Teplé P. Zdeněk Filip Lobkowicz, OPraem. Hudební část liturgie provedla skokovská schola. Po poutní mši bylo pro návštěvníky přichystáno občerstvení v bývalé farské zahradě.

 

Fotografie a reportáže z letošního putování a dalších akcí ve Skocích připravujeme ve Fotogalerii a na našich facebookových stránkách.