Jdi na obsah Jdi na menu
 

Otevření poutní stezky, na realizaci však chybí brigádníci, technika, materiál i peníze.

27. 6. 2009

I přes veškerou snahu se nepodařilo zajistit úpravu stezky a rovněž vázne příprava vlastních Skoků na pouť., takže první poutníci museli s rozměrným obrazem překonávat řadu obtížnýcjh úseků.

Některé úseky stezky jsou dosud neprostupné kvůli bujné vegetaci nebo padlým stromům a jinému nepořádku, rovněž stále chybí lávky a můstky přes vodní toky. Sdružení nemá dostatek financí na tyto úpravy a nemá ani potřebné technické a materiální vybavení. Bez dobrovolníků a technické pomoci se tedy neobejde. Také peněz na realizaci stezky není zatím dostatek. Sponzoři se nehrnou a dotace jsou nízké a na velký projekt zafinancovaný z prostředků EU nám chybí podmínky.

Také příprava vlastních Skoků zatím vázne, v minulosti vyhlášených brigád se mnoho lidí nezúčastnilo a tak zde zůstalo ještě hodně práce. Nicméně pár věcí se přeci jen podařilo. Kříž na rozcestí U Křížku byl opraven a osazen novým kovaným křížem, opravy střechy se dočkala kaplička pod Skoky, zčásti se podařilo dokončit uklid ploch po vykácených náletech.

Chcete-li pomoci na stezce, přejděte kliknutím na stránku Poutní stezka.
Chcete-li pomoci ve Skocích, přejděte kliknutím na stránku Kalendář akcí.

Nabídky na pomoc adresujte o. s. Pod střechou, e-mail. podstrechou@email.cz

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Úpravy okolí kostela