Jdi na obsah Jdi na menu
 

Studenti Přírodní školy z Prahy dokončili výzkum Skoků

9. 6. 2009
Naše skupinka devíti studentů gymnázia Přírodní škola z Prahy se v rámci každoročních výzkumných projektů tentokrát rozhodla věnovat svoji pozornost zaniklé obci Skoky. Od 2. června jsme prováděli terénní část výzkumů přímo v zaniklé obci. Cílem bylo popsat vývoj kulturní krajiny v okolí Skoků a vliv poutního místa na blízké okolí na základě historických vojenských mapování, nasbíraných dat z terénu a historických podkladů. Během čtrnácti dnů jsme zaznamenávali dnešní stav obce, drobné sakrální stavby, cestní síť, prováděli jsme geobotanický průzkum, průzkum zástavby a rozhovory s pamětníky.

Z těchto záznamů pak vznikne sborník práce spolu s interaktivní mapou Skoků a dvěma filmy (o kostele a o Skokách jako vesnici). Výsledky práce budou zveřejněny na webových stránkách Skoků (www.skoky.eu) počátkem školního roku 2009/2010. Více se o výzkumných projektech Přírodní školy se dočtete na www.prirodniskola.cz.

 

Za Soukromé reálné gymnázium Přírodní škola o.p.s. Matouš Bičák.

Autor fotografií: Matouš Bičák a Mirek Pavlíček.

 

Prozatím vám studenti této školy přináší krátký film ze zimních Mariánských Skoků a fotografie z proběhlého terénního výzkumu ve Skocích (viz Fotogalerie). Televizní reportáž ČT ze Skoků najdete (zde). 

 

 -mat- 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Studentský průzkumný projekt 2009