Jdi na obsah Jdi na menu
 

Poutník Petr Hirsch doputoval do Skoků

21. 6. 2014

poutnik-skoky-2014--43-mini.jpgSvůj život si Poutník už neumí představit bez cestování. Lépe řečeno bez putování. Petr Hirsch patří mezi propagátory životního postoje, který v minulosti patřil k životu lidí, ale moderní doba ho z našich myslí vymazala.

Původně vyšel z rodného Dvora Králové nad Labem do Santiaga de Compostela, odhadem to mělo být 3500 km, cestu však natáhl na 17 měsíců a ušel 10.300 km. Po čtyřměsíční přestávce pokračoval dalších 10 měsíců a ušel dalších 6.000 km, došel do Říma i Jeruzaléma. Tuto svou cestu vnímá jako jednu pouť dlouhou přes 16.000 km a představuje ji jako šestnáctitisícikilometrovej vejšlap.

V roce 2014 zahájil Poutník projekt etapového pěšího putování kolem světa. Vyrazil 1. června ze Dvora Králové na Hradec Králové, Prahu, dále na Berlín, Kodaň, Oslo až do Trondheimu a dále. Přesný itinerář cesty teprve plánuje. Tato část potrvá 6 měsíců, tedy do konce listopadu. Poutník putuje s poselstvím míru a pro různé charitativní organizace, vybrané z jednotlivých států, kterými bude procházet. Za Českou republiku je to zatím Domov svatého Josefa, který pomáhá lidem s roztroušenou sklerózou a projektu Cesta za snem, kteří pomáhají hendikepovaným lidem, zejména dětem (www.cestazasnem.cz). V průběhu cesty sází stromy míru, na místech, kde se podaří nalézt zapálenou skupinku lidí, kteří tuto myšlenku podpoří. 

Na této cestě Poutník Petr Hirsch navštívil také Skoky. Společně s Poutníkem putovalo na jeho pěší pouti kolem světa ze Žlutic do Skoků v sobotu 21. června 2014 asi dvacítka spolupoutníků, cesta jim trvala necelé tři hodiny.  

Po příchodu poutníků do Skoků následovalo občerstvení, poté Poutník promítl svou diashow o již vykonaných poutích do Santiago de Compostela a Jeruzaléma, podpořil tak aktivity na záchranu Skoků.  Po besedě byl u kostela zasazen strom míru, již sedmý na jeho cestě kolem světa.

 

Komentář Poutníka na Skoky : https://www.facebook.com/mariastock.skoky/posts/10152241940793935


Rozhovory s Petrem Hirschem na stránkách magazínů:

http://cestovani.idnes.cz/petr-hirsch-vysel-kolem-sveta-dkf-/kolem-sveta.aspx?c=A140610_135236_kolem-sveta_tom

http://www.denik.cz/outdoor/poutnik-petr-hirsch-v-turecku-si-me-spletli-s-teroristou-20140605.html