Jdi na obsah Jdi na menu
 

Poutní a naučná trasa Skocká stezka – putování krajinou mariánské hvězdy

6. 8. 2008
Poutní a naučná trasa Skocká stezka – putování krajinou mariánské hvězdy
 
   Pěší trasa propojí klášter v Teplé se Skoky a Žluticemi. V současné době připravuje o. s. Pod střechou s finanční podporou Karlovarského kraje její značení v terénu, zahájení provozu trasy je plánováno na jaro roku 2009. Zatím bude určena pouze turistům, výhledově bude upravena tak, aby byla schůdná a přístupná i vozíčkářům a méně zdatným poutníkům a turistům.
   Celá trasa je pojata jako poutní stezka s prvky naučné turistické trasy. Bude tedy určena nejen specifickému poutnímu provozu, ale i k běžné rekreační a především poznávací pěší turistice. Vedena bude převážně po veřejných cestách a spojí nejzajímavější místa regionu mezi Teplou a Žluticemi.
   Trasa je členěna na nejméně čtyři jednodenní etapy, poslední etapa je návratová, v každé etapové lokalitě je plánována možnost ubytování a stravování včetně možností dalších aktivit dle výběru (delší pobyt ve vybraném místě trasy s programem). 
   Nabídka různých aktivit na trase umožní individuální a variabilní sestavení a výběr programu putování po stezce podle časových i fyzických možností klientů a podle jejich zaměření (duchovní, rekreační, či poznávací program).  
   Stezka bude mít několik odboček k zajímavým místům a značena bude v terénu zvláštními značkami, které vycházejí z mariánské symboliky, symbolem bílé hvězdy a modrobílou značkou.
       

Obrazek   Obrazek

   Více o projektu naleznete v rubrice Skocká stezka.

Projekt je podporován Karlovarským krajem.

Obrazek