Jdi na obsah Jdi na menu
 

Pracovní aktivity ve Skocích budou pokračovat i v zimě

18. 11. 2009

Oficiální podzimní brigády proběhly o víkendových dnech  24., 25. a 31. října, 14., 15., 21., 22. a 28. listopadu a celkem se jich zúčastnilo 14 dobrovolníků. Pracovalo se tu však i mimo tyto termíny. Práce byly věnovány úklidu okolí kostela po prořezávání náletových dřevin v minulých letech na určených pozemcích (jde zejména o zpracování pokáceného dřeva, jeho uložení na skládce, stažení a likvidace odpadního klestu).  Dobrovolnické pracovní aktivity budou pokračovat i během zimního období, pokud to počasí dovolí. Další pokračování kultivačních zásahů v okolí kostela bude zahájeno po vyřízení nezbytných formalit až v novém roce. 

Část brigád v roce 2010 bude věnována také poutní stezce, kde je třeba udělat ještě hodně práce, tak aby mohla být příští rok stezka otevřena v celé trase z Teplé do Skoků a Žlutic pro běžný provoz. Zde bychom uvítali pomoc třeba i formou patronátu nad jednotlivými úseky, zde je prostor pro obce zájmové organizace, firmy i jednotlivce. Více o potřebných úpravách stezky zde.   

Pracovat na úklidu v okolí kostela je možno nezávisle na přítomnosti organizátorů, v případě jejich přítomnosti bude zpřístupněn i kostel a případně poskytnuto nářadí a zázemí pro občerstvení.

-psos-