Jdi na obsah Jdi na menu
 

Otevření Skokovské stezky a první putování po ní již 1. července

30. 6. 2010

Slavnostní otevření trasy poutní a naučné mariánské Skokovské stezky z kláštera premonstrátů v Teplé do poutního kostela ve Skocích u Žlutic proběhne ve čtvrtek 1. července 2010 v klášteře premonstrátů v Teplé od 9.00 hodin za účasti představitelů a zástupců církve v čele s plzeňským biskupem Mons. Františkem Radkovským, Karlovarského kraje, obcí a dalších organizací a institucí.

POZVÁNKA KE STAŽENÍ ZDE (klikni na obrázek)

Obrazek

Trasa měří bez odboček 57,6 km a byla vyznačena péčí Pod střechou, občanského sdružení, s finanční podporou Karlovarského kraje.

Otevřením trasy, která není ještě zcela kompletně vybavená a zajištěná odpovídajícími službami, se sleduje především zintenzivnění podpory záchrany poutního kostela ve Skocích. Sdružení samo navíc nemá dostatek sil a prostředků na rychlé dokončení projektu, potřebné finance mohou kromě dotací, darů a spoluúčastí případných partnerů přinést právě uživatelé stezky - poutníci a ostatní návštěvníci. Jejich zájem o stezku může nastartovat další a rychlejší pokračování realizace celého projektu.