Jdi na obsah Jdi na menu
 

Milá návštěva z Würzburgu

27. 9. 2013

Ve čtvrtek 26. září zavítala do Skoků a poté i do Teplé delegace z německého Würsburgu, zástupci zdejšího biskupství,  P. Christoph Warmuth, dómský kanovník biskupství Würzburg, Msgr. Karlheinz Frühmorgen, duchovní poradce würzburgské organizace Ackermann Gemeinde, a  P. Klaus Oehrlein, děkan v Ochsenfurthu, a s nimi zástupci zdejší organizace Ackermann Gemeinde diöcese Würzburg, Hans-Peter Dörr, diecézní předseda, Joachim Neumann, zástupce diecézního předsedy a dobrovolnice Michala Kousalová. 

Würzburgská Ackermann Gemeinde sdružuje křesťanské vysídlence z oblasti západních Čech a má velkou zásluhu na udržení poutní tradice Skoků a také položila základy pro dnešní aktivity v tomto místě.  

Ve Skocích delegaci přivítal předseda občanského sdružení Pod střechou Jiří Schierl. Po prohlídce kostela a okolí a seznámení se z aktuálním stavem se delegace odebrala do Toužimi, kde při obědě za účasti Richarda Šulka z organizace Svaz Němců v Čechách (organizuje hlavní poutní mše ve Skocích) a Petra Linharta z občanského sdružení Pod střechou, pokračovala přátelská diskuse na téma Skoky a jejich budoucnost. Poté se všichni přítomní odebrali do Teplé, kde následovala přátelská návštěva tepelské kanonie premonstrátů u pana opata P. Filipa Zdeňka Lobkowicze, OPraem., samozřejmostí byla i návštěva konventní kaple a skokovského obrazu P. Marie Pomocnice.     
 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Ze života Skoků 2013