Jdi na obsah Jdi na menu
 

Mariánská pouť 2008

9. 7. 2008
Mariánská pouť ve Skocích 6. července 2008

 

V neděli 6. července proběhla ve Skocích letošní hlavní, mariánská pouť, konaná k poctě svátku Navštívení Panny Marie, jemuž je poutní chrám také zasvěcen. V posledních letech ji organizuje zejména Svaz Němců v Čechách – region Chebsko, jako pouť česko-německého porozumění a na podporu záchrany kostela.

Již tradičně byla církevní část poutě zahájena v 10 hodin procesím od křížku ke kostelu, kde následovala bohoslužba, které se zúčastnilo asi 180 poutníků z Čech i Německa. Hlavním celebrantem poutní mše byl P. Norbert Schlegel, OPraem. Po mši následovalo společné setkání při guláši, pivu a kávě.

Pro poutníky a další návštěvníky, kteří do Skoků přicházeli po celý den a bylo jich přes 250, bylo připraveno posezení a občerstvení, které zajišťovalo občanské sdružení Pod střechou ve spolupráci s Autokempem ATC Žlutice. Současně zde také probíhal malý trh, několik stánků nabízelo různé zboží a prezentovalo také činnost různých neziskových organizací z regionu, bylo zde zastoupeno jak o. s. Pod střechou, tak o. s. Český západ z Dobré Vody. Poutní kostel byl po celý den přístupný k prohlídkám a pro děti byla připravena soutěž v „mariánském skoku“ do níž se nakonec zapojili i dospělí.

Letošní pouť se nejen počasím vydařila. Organizátoři věří, že příští rok se do pouťové akce zapojí i další firmy a organizace z regionu a společně přispějí k oživení zaniklé tradice zdejších vyhlášených poutí, na nichž nechybělo nic, co pouť dělá poutí. Takže Vážení trhovci, provozovatelé pouťových atrakcí, hudebníci, umělci, řemeslníci a také návštěvníci, přijeďte příští rok také a pomozte nám Skoky zachránit. Fotografie z akce si můžete prohlédnout ve fotoalbu Poutě do Skoků.

-js-