Jdi na obsah Jdi na menu
 

Fotogalerie z koncertu Oldřicha Janoty 14.7.2012

14. 7. 2012

jk2e1779_abcd0005.jpgV sobotu 14.7. se hrál ve Skokách Oldřich Janota se svým souborem Ora Pro Nobis (Romana Šilhavá - zpěv, housle, Ľubica Christophory - zpěv, Sebastian Janota - klarinet, zpěv). Krásný koncert krásně zaznamenal Vladimír Kožíšek (www.kozmar.dphoto.com), za jeho fotografie, zachycující celou atmosféru pozdního odpoledne a přicházejícího večera onoho pěkného dne mu patří naše velké poděkování.
Přímý link na fotogalerii: http://www.skoky.eu/fotoalbum/fotografie-skoku/skoky-v-roce-2012/oldrich-janota---ora-pro-nobis---koncert-14.7.2012/

Oldřich Janota patří k mimořádným osobnostem české hudební scény, svojí tvorbou ovlivnil řadu svých současníků i následovníků. Bývá řazen mezi folkové písničkáře, ale ve skutečnosti se jedná o všestranného tvůrce, procházejícího mezi žánry. Ve Skokách vystoupil se svým současným souborem Ora Pro Nobis s písněmi ze stejnojmenného alba i s tvorbou zcela novou.
Oldřich Janota začal vystupovat  v první polovině sedmdesátých let. Hrál nejprve sám, poté ve skupině Pentagram s Jakubem Nohou. V letech 1979-1983 byl hlavní osobností souboru Mozart K, který patřil pro své neobvyklé nástrojové obsazení (kytara, harmonium, mandolína, saxofon) a magicky působící Janotovy písně k nejpozoruhodnějším alternativně folkrockovým formacím své doby. V letech 1983-85 spolupracoval s kytaristy Pavlem Richterem a Lubošem Fidlerem a vytvořil s nimi velmi osobitý tvůrčí koncept, využívající především podnětů minimální hudby. Na přelomu 70. a 80. let Janota vystupoval s Irenou a Vojtěchem Havlovými (hráli na violy da gamba) a jeho pojetí hudby se velmi přiblížilo tvorbě z okruhu new age. Počátkem devadesátých let působil v různých improvizačních projektech, později začal opět vystupovat sám a své písně dopracoval do stavu zamyšlené nadčasovosti.