Jdi na obsah Jdi na menu
 

Dušičková pouť (2.11.) byla propojena s koncertem festivalu Musica Sacra

3. 11. 2014

V den památky všech věrných zemřelých jsme oslavili mši svatou za všechny zesnulé obyvatele Skoků, za nesčíslné zástupy poutníků, za kněze, kteří zde sloužili, ale i za ty, kteří přispěli k devastaci tohoto místa a k rozvratu kraje, s prosbou o smíření a odpuštění. Mši svatou celebroval rektor ADS ČVUT Praha P. Vladimír Slámečka.

Součástí liturgie bylo Requiem pro defuncto in c moll J. M. Haydna v excelentním podání souborů Consortium musicum a Kolegium pro duchovní hudbu pod vedením Víta Aschenbrennera v rámci projektu Europamusicale - Musica Sacra. Na mši svatou navázal krátký festivalový koncert dvěma světovými premiérami děl současných umělců. Ve Skokách zazněla skladba Laß kommen Trübsal, Angst und Not, jejímž autorem je Holmer Becker (1955), a dále Hymnus o usmíření Jiřího Bezděka (1961), napsaný přímo pro tuto příležitost. Po následovalo procesí na místní hřbitov a tradiční dušičková pobožnost.

Do Skoků došlo a dojelo kolem stovky poutníků.


Fotografie ze slunného podzimního dne Dušičkové pouti si můžete prohlédnout
ve veřejné fotogalerii na Facebooku.

Festival Musica Sacra bude probíhat ještě v dalších kostelech Plzeňského kraje až do půlky listopadu - vřele doporučujeme!

musica_sacra_plakat_skoky-001-001.jpg