Jdi na obsah Jdi na menu
 

Dobrodružné podzimní brigády 20./21. a 27. října 2012

27. 10. 2012

O víkendu 20. a 21. a v sobotu 27. října 2012 proběhly ve Skocích plánované podzimní brigády. Ta poslední se neplánovaně protáhla, díky závějím na cestě, takže všichni brigádníci byli nuceni v kostele přenocovat až do nedělního dopoledne, kdy se do Skoků probily záchranné týmy. Děkujeme zejména Milanovi z Polomu za vyproštění uvázlé kolony. Obě brigády se věnovaly především podzimnímu úklidu okolí kostela, "vrchní štolař" Martin s pomocnicí Naďou se pak věnovali údržbě odvodňovacích štol, jejich revizní šachty získaly nové kryty, takže nebude docházet k promrzání základů kostela a zdiva štol. 

Celkem se na první víkendové akci vystřídalo 7 brigádníků (Lenka, Michal, Jirka, Toulavej, Naďa, Martin a Inge),  následující akce se zůčastnilo 6 brigádníků ((Lenka, Michal, Jirka, Toulavej, Naďa a Martin), během obou víkendů jsme také přivítali řadu návštěvníků. Možnosti přenocování využili čtyři otužilci a následně, ovšem nedobrovolně, pak dalších pět.  Záběry z proběhlých brigád najdete ve Fotogalerii ZDE

Při úklidu hlavního oltáře byly zjištěny nové zajímavé objevy. 

Kostel byl během obou brigád otevřen poutníkům a návštěvníkům v době od 10 do 18 hodin.

Veliké poděkování Gabriele Bártové a jejím blízkým za úklid hřbitova - díky jim je teď hřbitov připraven na dušičkovou pouť a na jaře nás možná uvítají květy krokusů. Zdařilé fotografie si můžete prohlédnout zde.