Jdi na obsah Jdi na menu
 

CITO SKOKY - PODZIM 2015 a 72HODIN v sobotu 10.10.2015

10. 10. 2015
Po vydařeném CITO na jaře tohoto roku se jeho organizátoři rozhodli akci zopakovat v sobotu 10.10.2015 od 10:30 hodin.
tentokrát v rámci projektu 72hodin, více info zde: http://coord.info/GC62T56
 
 
PROGRAM SETKÁNÍ:
Sejdeme se v sobotu 10.10.2015 na výchozích souřadnicích v 10:30

11:00-15:00 CITO

15:00-15:10 Společné foto

15:15- 17:00 Pokud bude pěkně tak spolu s autorem GEOupirkem projdeme naučnou stezku , budovy a hřbitov . Pokud bude počasí horší tak si prohlénete opět kostel a uvidíte co je od jara nového :)

Prohlídka je určena pouze pro účastníky CITO , jako poděkovaní za odvedenou práci !

 

logo-2x.png

Co je 72 hodin?

Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit po celé ČR. Kdykoliv během těchto 72 hodin (9. – 12. října 2014) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů bude mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků. Protože z předchozích dvou let již víme že:BRBLAT NESTAČÍ!

Co je cílem projektu?

Cílem 72 hodin je zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby společně dokázali mnoho! Přesvědčit je, že jsou sami schopní změnit věci, které se jim nelíbí. Naučit je spolupracovat a víc vnímat svět kolem sebe. Díky pořádání jednotlivých projektů také posílit vztahy v místních komunitách a vytvořit hodnoty a zajímavé podněty pro smysluplné trávení volného času. Dále také navázat partnerství s místními radnicemi a podnikateli v obcích.

Kdo a jak se může zapojit?

Projekt je určen dětem i rodičům, mladým lidem, neziskovým organizacím, ale i neformálním skupinám a jednotlivcům, zkrátka všem, kteří podporují myšlenku dobrovolnictví a není jim cizí nezištně pomoci druhým, nebo svému okolí.

Vymyslete s kamarády projekt, který vás bude bavit, zlepší vaše okolí, pomůže lidem kolem vás, nebo jen někoho potěší. Na našem webu,či facebooku (www.facebook.com/72hodin.cz) naleznete mnoho informací o tom, jak postupovat, aby se vaše nápady proměnily na skutečnost. Dívejte se kolem sebe! Ve vašem okolí je spousta věcí, které se dají vylepšit, mnoho lidí, kteří potřebují pomoc, a mnoho takových, kteří se chtějí při práci bavit! Už teď se na ně moc těšíme!

Kdy to celé proběhne?

Projekty budou probíhat po celém Česku od čtvrtka 9. října 2014 od 12:00 do neděle 12. října 2014 do 12:00. Projekty mohou být libovolně dlouhé. Může se tedy jednat jen o několikahodinovou aktivitu, či o třídenní maratón dobrovolnických pra­cí.

Kdo za tím celým stojí?

V České republice 72 hodin pořádá Česká rada dětí a mládeže. Kromě ČRDM se do projektu přidají také partnerské organizace a další desítky dětských a mládežnických organizací, tisíce dobrovolníků a mezi nimi také vy! V minulých dvou letech se zapojilo téměř30 000 dobrovol­níků!

Česká rada dětí a mládeže – logoČeská rada dětí a mládeže (ČRDM) byla založena v červenci 1998 osmi sdruženími dětí a mládeže. Dnes sdružuje téměřstovku organizací (mezi nimi většinu celostátních sdružení dětí a mládeže), představujících více než 200 000 indivi­duálních členů.Členy ČRDM jsou sdružení velmi malá i ta největší, včetně devíti krajských rad mládeže.

ČRDM je dnes jediná a vskutku reprezentativní střešní organizace sdružení dětí a mládeže v České republice. Funkcí ČRDM je především servisní činnost členským sdružením, dále pak reprezentování organizací navenek směrem k veřejnosti, státní správěi zahraničí.

 

Tipy na projekty!

Služba potřebným (LIDÉ)

  • uspořádání divadelního, nebo hudebního vystoupení v domově pro seniory
  • zorganizování sportovního turnaje pro děti z dětského domova
  • uspořádat odpoledne plné her pro handicapované

Péče o přírodu (ŽIVÁ PŘÍRODA)

  • úklid parku, lesa, či jakékoliv části přírody
  • výsadba stromů, keřů
  • vyčištění koryta řeky, obnova studánky

Vylepšení života kolem sebe (OKOLÍ)

  • oprava dětského hřiště
  • pomoc při malování mateřské školy, autobusové zastávky
  • stavba ptačích budek

Více tipů na projekty naleznete v sekci „Ke stažení“, kde jsou k dispozici sborníky projektů z minulých let.